Zřejmě nejsledovanější je částečná uzavírka sinice za Znojmem ve směru na Jihlavu a Prahu. Silničáři zde staví přeložku silnice první třídy číslo 38 kvůli budoucímu obchvatu Znojma. „Už od dubna je provoz v úseku začínajícím asi 400 metrů od kasárenské křižovatky a končícím na začátku zahrádkářské kolonie řízený kyvadlově semafory jedním jízdním pruhem. S tímto dopravním omezením musí řidiči počítat do 20. října,“ uvedla mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.

Pro zvětšení klikněte.Jak Deník Rovnost již dříve informoval, komplikuje tato uzavírka i výjezdy hasičů či sanitek. „Původní zadávací dokumentace stavby počítala s úplnou uzavírkou, kde veškerá doprava by jezdila přes Kasárna a Přímětice, vzhledem k potížím s rozměry nákladních souprav nám toto nakonec nebylo povoleno a musela se zvolit náhradní varianta. Tedy vybudovat napojení na stávající I/38 ve směru na Jihlavu po polovinách. Vybudování náhradní komunikace by totiž výstavbu zdrželo minimálně o jeden měsíc, což by vzhledem k současnému termínu dokončení mohlo znamenat dokončovací práce v nepříznivých klimatických podmínkách a následně pak prodloužení do další stavební sezony,“ vysvětlila situaci mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Naopak při stavbě obchvatu Lechovic státní správci silnic použili při uzavírce dvojici náhradních dočasných silnic. „Tam je potíž jen s hustou dopravou a omezením rychlosti. Horší je, že hned za Lechovicemi směrem na Brno je další uzavírka kvůli opravě povrchu silnice a auta musejí osmikilometrovou objížďkou přes Čejkovice a Mackovice,“ posteskl si řidič David Těšík.

S menším zpožděním musí řidiči počítat i při cestě ze Znojma do Rakouska. Kvůli stavbě napojení do připravovaného areálu firmy Nevoga je nedaleko znojemského letiště doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. Také tam řídí provoz semafory.