Na Znojemsku se do stávky zapojily téměř všechny mateřské, základní i střední školy. Hodinové shromáždění pedagogů v Agrodomě podpořili také zaměstnanci družin a školních jídelen.

„Znojemský okres je jedním z nejvíce angažovaných v republice,“ uvedla předsedkyně znojemské pobočky odborového svazu pracovníků ve školství Růžena Šalomonová.

Účastníci protestu nesouhlasí s tím, kolik stát letos vyčlenil pro školství peněz. „Až na jednoho kolegu se zapojili všichni zaměstnanci školy,“ řekl předseda odborové organizace Pavel Kolář z Hrušovan nad Jevišovkou. „Pět učitelů z jedenácti se nezapojilo do stávky a nyní jsou na svém pracovišti,“ sdělil učitel Miroslav Jurečka z Hevlína.

„Doufám, že si konečně naše vláda všimne, že ve školství to takhle dál nejde. Rodiče byli informováni o blížící se stávce a všichni tento problém podpořili,“ uvedla Lenka Hodaňová z Miroslavi.

Studentce Monice Liškové není budoucnost školství lhostejná a přišla shromáždění podpořit. „Problém se týká nás všech. Jsme tři sestry a neumím si představit, kde by maminka, která je samoživitelka, vzala na studium potřebné peníze,“ řekla studentka.

Jediná základní škola ze Znojma v městské části Přímětice otevřela své brány i včera. „Do stávky jsme se nezapojili z více důvodů. Souhlasíme s některými argumenty, ale formu jednodenní stávky považujeme za nesmyslnou a nic neřešící,“ uvedl zástupce ředitele Základní školy v Příměticích Mario Zelený.