Vybrané potraviny pomohou maminkám a tatínkům samoživitelům, rodinám v sociální nouzi a lidem bez domova na Znojemsku. „Děkujeme všem, kteří jste se zapojili do podzimní Sbírky potravin, také zaměstnancům, koordinátorovi Michalovi Martinkovi a hlavně všem dobrovolníkům, kteří byli velkou oporou. Bez vás bychom akci těžce zvládali,“ vzkázal ředitel Charity Znojmo Evžen Adámek.

V Albertu na Vídeňské ulici se celkem vybralo 1896 kilogramů, v Albertu na Brněnské ulici 1034 kilogramů a v Penny na Přímětické ulici 773,5 kilogramu potravin a drogerie.

Dvaadvacet žen z Ukrajiny našlo práci v restauraci Buď Laska ve Vranově nad Dyjí. Zaměstnali je Lidi z Baru.
Restaurace Buď Laska ve Vranově dovařila, Ukrajinky si našly jinou práci

Ve statické sbírce v Bille na ulici Dobšická lidé darovali celkem 13 kilogramů, v DM na stejné ulici 54,10 kilogramů, v Kauflandu na ulici Dukelských bojovníků 530 kilogramů a na Jarošově ulici 895 kilogramů potravin a drogerie. Dohromady se podařilo vybrat 5195,6 kilogramů potravin. „Je to přes dva tisíce kilogramů více než v předchozím roce 2021,“ ocenila Veronika Brandejs z Oblastní charity Znojmo.

Lidé mohou pomoci i postiženým

V předvánočním čase přiložily ruce k dílu i zdravotně postižení, jejich originální výrobky mohou zájemci zhlédnout na prodejní výstavě pod hlavičkou Dílny sv. Kláry Znojmo, sociálně terapeutické dílny a Sociální rehabilitace Znojmo – Ateliér Samuel a také s Jihomoravským muzeem Znojmo. „Můžete se těšit na zajímavé výrobky, které bude možné zakoupit a tím tak podpořit osoby se zdravotním postižením. Nalaďte se na před vánoční atmosféru a přijďte od 21. listopadu do 2. ledna 2023 do Mázhausu Domu umění Znojmo na Masarykově nám. ve Znojmě,“ pozvala k účasti Veronika Brandejs z charity Znojmo.