Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stěhování nemocnice začne za několik dní

Znojmo - Již třicátého června přivítá moderní oddělení v nové nemocnici psychiatrické pacienty, kteří se sem přestěhují z nevyhovujících prostor ve staré nemocnici. Psychiatrické oddělení bude nově v budově nedaleko parkoviště mimo vlastní areál nemocnice. V létě budou dělníci finišovat s výstavbou nového oddělení ARO. Opravami prochází i operační sály, jejichž počet se zvýší z šesti na deset. Rozsáhlá modernizace sálů se děje za plného provozu, stejně tak i zateplování budovy a výměna oken. O detailech dalších oprav, finančním a časovém rozložení nemocnice zatím nemá jasno.

20.6.2014
SDÍLEJ:

Psychiatrie v nové nemocnici, vybudované ARO a zmodernizované a rozšířené operační sály. To jsou výsledky další etapy rozsáhlé rekonstrukce znojemské nemocnice.Foto: DENÍK/Ilona Pergrová

Modernizace trvá již několik let. „Nyní se nových prostor dočkalo psychiatrické oddělení, budujeme a přístroji vybavujeme ARO a dokončujeme kompletní rekonstrukci centrálního operačního traktu," vyjmenoval ředitel znojemské nemocnice Miroslav Kavka s tím, že již třicátého června se definitivně přestěhuje lůžkové psychiatrické oddělení ze staré nemocnice. „Znojemská nemocnice má jediné lůžkové oddělení v kraji kromě léčebny v Brně-Černovicích. Krajské nemocnice nedisponují žádnými psychiatrickými lůžky," podotkl ředitel nemocnice.

Oddělení ARO se dočká kolaudace začátkem července. „O měsíc později přestěhujeme oddělení resuscitační péče. Rekonstrukcí prochází i operační trakt, opravy se dějí za plného provozu, vždy po třetinách," doplnil ředitel nemocnice.

Nové operační sály

Centrální operační trakt se dočká dokončení nejpozději začátkem listopadu. „Dospěli jsme k závěru, že trakt by vyžadoval doplnit také o laboratorní provoz. Odborní pracovníci zde budou mít na starosti odběr a uchovávání kmenových buněk i biologického materiálu," dodal Kavka s tím, že doplnění projektu si vyžádal pokrok v medicíně, který se za tři nebo čtyři roky, které uplynuly od přípravy projektu, dal očekávat. Proto se dokončení operačního traktu zdrží asi o dva měsíce oproti původnímu předpokladu.

Zástupci kraje potvrdili, že druhá etapa rozsáhlé modernizace skončí v polovině roku a kraj zaplatí 434 milionů. „Zbývajících 30 milionů půjde z provozních prostředků nemocnice, na financování se tak podílíme více než devadesáti procenty," informovala mluvčí Jihomoravského kraje Denisa Kapitančiková.

Nemocniční budova stará čtyřicet let získává postupně také zateplení. Řemeslníci pracují za plného provozu a personál s pacienty vždy na dobu jednoho týdne uvolní pro stavební práce jedno oddělení.

V areálu staré nemocnice zůstává stále infekční oddělení, rehabilitace a léčebna dlouhodobě nemocných, která je v budově směrem do ulice Dyjská.

„Kraj jako subjekt, který prodává starou nemocnici, počítá s tím, že by léčebna zde zůstala i v budoucnu a byla stavebně oddělena od zbývajícího areálu, který stále čeká na kupce," vysvětlil již dříve mluvčí nemocnice Pavel Jajtner. V areálu má své sídlo také záchranná služba.

Kdy se přestěhují další oddělení do nových prostor, není zatím jasné. „Tato stavební akce je podmíněna zabezpečením finančních prostředků z více zdrojů, podílet se na ní bude i stát," podotkla mluvčí krajského úřadu Kapitančiková.

Kraj počítá s tím, že zbývající pracoviště opustí starou nemocnici do konce následujícího roku, alespoň s takovou podmínkou počítá v oznámení, kterým nabízí starou nemocnici k prodeji. Areál staré nemocnice je na prodej již půldruhého roku a zájemce se zatím nenašel. Původně požadoval kraj nejméně dvaasedmdesát milionů korun, posléze radní cenu snížili na pětačtyřicet milionů. Nyní nabízí areál bez předepsané minimální ceny a zájemci mohou své nabídky podávat do desátého července.

Autor: Ilona Pergrová

20.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Žáci 1.B třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích s paní učitelkou Evou Nachtneblovou.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL a poslance Jiřího Miholy

Jižní Morava – Jiří Mihola je lídr jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do poslanecké sněmovny. Ve čtvrtek od 11 do 12 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.rovnost.cz.

Budování u znojemských hradeb? Dělníci zahájili výkopy bez archeologů

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Pokochat se pohledem z nově zpřístupněné vyhlídky věže, odpočinout si v hradebním příkopu nebo si zkrátit cestu z Pasteurovy ulice do centra města přes Kapucínskou zahradu ve Znojmě budou moci turisté již od příští sezony. Do práce u hradeb, které objednalo město, se firma pustila bez přítomnosti archeologa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení