„Hned na začátku jsem věděl, že pro to, aby škola byla taková, jakou ji chci mít, měla by zde být nejen kvalitní výuka, ale také zábava. Podobná, jakou jsem znal i já, když jsem studoval v Praze vysokou školu ekonomickou,“ říká Pavel Štohl.

Vedení školy našlo krásné sklepní prostory v domě na Václavském náměstí a za dva miliony korun je zrekonstruovalo. Tak vznikl klub Harvart.
„Začali jsme koncertem Ivo Jahelky a pak už program klubu fungoval, jak jsme chtěli,“ vzpomíná na začátky provozu klubu prorektor.

Původně chtělo vedení školy naplnit klub výhradně akcemi pro studenty. „Zjistili jsme však, že to není tak jednoduché. To, co jsme poslouchali my na studiích, tedy především písničkáře, to naše studenty tolik nezajímá,“ tvrdí Štohl. Přitom v klubu hrály osobnosti jako jeVladimir Mišík, Wabi Daněk, Žalman a naposledy například Jiří Schmitzer.

„Když jsme tedy zjistili, že studenti na tyto akce tolik nechodí, rozhodli jsme se nabídnout besedy. První z nich, s režisérem Zdeňkem Troškou, studenti zcela vyprodali. Nyní jsme přivedli Jana Hřebejka. Publikum tvořili z poloviny studenti a z poloviny veřejnost,“ vypočítává Štohl.

Klub je ale určen především studentům. Oni také mají přednostní právo koupit si vstupenky na vybraný pořad.
„Navíc, pokud chtějí studenti kdykoliv klub pro nějakou svoji akci, mají dveře vždy oteřené,“ tvrdí Štohl.

Pro další zatraktivnění programu Harvartu chce prorektor zvát také další významné osobnosti.
„Přijede Karel Plíhal, a protože jsem hodně zaměřený na sport, pozvali jsme na besedu například sportovního komentátora Míru Bosáka. Rádi bychom pozvali také zlatou olympioničku Barboru Špotákovou. Osobně by se mi líbila i beseda se Zdeňkem Mahlerem či Michalem Horáčkem,“ představí si zajímavou budoucnost klubu Štohl.