Pravidelné kontroly řada lidí dodržuje, podle výzkumů jsou obyvatelé České republiky V Evropě druzí nejpoctivější pokud se návštěv zubaře týká. Když už někdo zubaře vynechá, je to ze strachu z bolesti nebo kvůli finanční náročnosti.

Zeptali jsme se pětice respondentů, zda a jak často k zubnímu lékaři chodí. 

Zdenka Komůrková

45 let, knihovnice

Se zubaři to mám asi jako hodně lidí. Chodím většinou až v okamžiku, kdy se objeví nějaký problém. Nenechávám ale situaci úplně vyhrotit a chodím zavčas. Dříve jsem z nich měla hrozný strach, ale od doby, co chodím k paní doktorce v Jevišovicích, strach zmizel. 

David Těšík

42, řidič

Ze zubařů jsem nikdy strach neměl. Chodím na kontroly pravidelně a v poslední době jsem v ordinaci svého zubního lékaře víc než doma. Je to od té doby, kdy jsem začal používat rovnátka. Nějak mi to stále nesedělo, a tak jsem musel k lékaři snad každý týden. 

Jan Grois

39 let, starosta

Právě minulý týden jsem byl po dlouhé době u svého zubaře. Lékař mi dával několik implantátů. To mám zato, že jsem návštěvu zubaře poměrně dlouho odkládal. Takže bych všem lidem chtěl vzkázat: Prosím, nebuďte jako já, a nepodceňujte prevenci. Můžete pak strávit den v křesle. 

Radka Dvořáková

47 let, asistentka pedagoga

Z návštěvy zubaře mám strach odmalička. Na kontroly chodím pravidelně. Jednou ročně. Jednu takovou kontrolu mám zrovna před sebou. Bolavého zubu se bojím. Když se taková bolest objeví, pádím k zubaři. Problém jev tom, že dnes člověk musí čekat, než ho ošetří. 

Tipy na zubaře a ordinace, kde ještě berou nové pacienty:

Havlík Dental Clinic s.r.o., MUDr. Ivo Havlík, MDDr. Lukáš Wenglorz, Fibichova 1043/4, 669 02 Znojmo, Tel.: 515225202,

MUDr. Binar Josef, Vídeňská třída 707/25, 669 02 Znojmo, Tel.: 515226681

MUDr.Procházková Alena, Alšova 10, 669 02 Znojmo, Tel.:515220703

Doporučení na lékaře, kteří v daném městě berou nové pacienty, dá, podle zubních lékařů, zdravotní pojišťovna, u které je pacient pojištěný.