Kvůli pietě město v sobotu ruší akce konané jako součást Znojemského adventu. „Vyjadřujeme upřímnou soustrast blízkým a rodinám obětí tragické události v Praze. V souvislosti se státním smutkem České republiky třiadvacátého prosince utichnou koledy a vánoční písně ve znojemských ulicích a na náměstích,“ informoval za Znojemskou besedu Karel Semotam.

Výjimkou je adventní koncert Znojemské žestě a hosté. „Ten se uskuteční s úvodní minutou ticha třiadvacátého prosince od sedmnácti hodin v kostele svatého Václava v Louce,“ dodal Semotam.

Páteční program bude podle původního plánu, avšak s pietním připomenutím čtvrteční tragické události.

Obyvatelé města mohou ode dneška veřejně projevit svou účast a soustrast pozůstalým položením kytice a zapálením svíčky na pietním místě na Václavském náměstí. „Slova nestačí k vyjádření zděšení a smutku nad včerejším hrůzným činem. Děkujeme všem záchranným složkám za jejich rychlý a profesionální zásah a všem zraněným přejeme brzké uzdravení,“ uvedli zástupci města v tiskové zprávě.

Při řádění osamoceného střelce v Praze zemřelo celkem čtrnáct lidí, dalších pětadvacet utrpělo zranění. Útočník je mrtvý.

Tragédie se stala ve čtvrtek odpoledne, vrahem měl být student školy, kterou si pro svůj otřesný čin vybral. Mezi mrtvými jsou studenti a pedagogové. Policie v souvislosti se střelcem řeší i předchozí vraždu jeho otce jeho na Kladensku a dvojnásobnou vraždu v Klánovickém lese. Tam zemřel kojenec a jeho otec.

Aktuální vývoj o případu čtěte ZDE.