Zájemci měli podobnou příležitost v červnu a další termíny komentovaných prohlídek nabídne radnice po prázdninách. Ve stejném časovém horizontu budou pokračovat debaty o osudu budovy lázní.

Informace k historii lázní, dobové fotografie a k tomu 3D scan celé budovy naleznou lidé nově na webových stránkách znojemských sportovišť. „Budova městských lázní na náměstí Svobody ve Znojmě se uzavřela. Skončily komentované prohlídky technologického zázemí bazénu i výstava fotografií ve vestibulu budovy. Vše se nyní přesunulo na web. Tam je možné prohlédnout si historické fotky a ve 3D modelu si virtuálně projít celou budovu, včetně nepřístupných míst,“ sdělila Denisa Mandátová z oddělení vnějších vztahů znojemské radnice.

Lázně budou bez vody pravděpodobně již příští týden, kdy bazén pracovníci vypustí. Nyní již voda není vhodná ke koupání, neběží písková filtrace ani další čisticí mechanismy.

Město budovu zavřelo kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Naposledy si zde lidé mohli zaplavat a rozloučit se vzkazy 4. června.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Dokončený je nový krytý bazén v Louce a přes léto má veškeré případné nedokonalosti zachytit zkušební provoz. „Nutné bude kompletní otestování provozu, tedy veškerých technologií nutných pro provoz celého komplexu,ale i pro cirkulaci a úpravu vody. Prověřit je třeba i relativní drobnosti, jako je funkčnost sprch a toalet nebo turniketů,“ přiblížil již dříve mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

První plavci se do novotou vonícího bazénu podívají na začátku září. Jak prostory vypadají, můžete zjistit už nyní ZDE.

O prázdninách si lidé ve Znojmě mohou zaplavat na Plovárně Louka, která otevřela v květnu jako první v kraji. Oblíbená jsou i další místa v regionu. Lidé míří například i do Únanova, Moravského Krumlova nebo do lomu v Mašovicích.