Práci v SeniorCentru Šanov si pochvaluje bývalá studentka a současná zdravotní sestra Vendula Kondratíková. „Studovala jsem obor sociální činnost na Střední škole SČMSD Znojmo a pak Zdravotní školu ve Znojmě. Propracovala jsem se tak z pečovatelky na zdravotní sestru. Jsem nadšená, že mohu pracovat v pěkném prostředí s lidmi, kteří mě ve znalostech a dovednostech posouvají kupředu. V neposlední řadě mě naplňuje pomáhat a zpříjemňovat lidem život ve stáří,“ svěřila se Kondratíková.

Ze studentky na řádného zaměstnance domova se posunula také pečovatelka Michaela Zsagarová. „Vždy mě bavila práce s lidmi, navazování nových kontaktů, poslouchání životních příběhů, zkušeností a mnohdy i starostí. Dává mi to smysl. Na práci v SeniorCentru SeneCura si cením, že se mnou všichni jednají na rovinu. Vím, že si můj názor někdo vyslechne a nemávne nad ním rukou. Jsem také ráda, že mohu při zaměstnání ještě dálkově studovat,“ konstatovala Zsagarová.

Ilustrační foto.
Zbytečný luxus? Ze Znojma do Hatí se má jezdit po cyklostezce za 60 milionů

SeniorCentrum Šanov spolupracuje se vzdělávacími institucemi dlouhodobě, studenti se v domově plní povinnou praxi, a to v různých oborech jako je sociální činnost, praktická sestra nebo diplomovaná všeobecná sestra. V novém školním roce SeniorCentrum spolupracuje opět se středním odborným učilištěm a střední odbornou školou SČMSD Znojmo. Během praxe mají praktikanti možnost plně se zapojit do provozu a péče o klienty, provádí ošetřovatelské, pečovatelské i aktivizační činnosti a pracují pod vedením odborného personálu zdravotních sester a pracovníků přímé péče. Bonusem pro studenty je možnost vykonat si praktickou maturitu přímo v šanovském SeniorCentru, což je pro ně výhodou, protože již místní prostředí i klienty znají, a také mají možnost účastnit se odborných školení či společenských a kulturních akcí, které domov pořádá.