Třetí kostel zbudovaný od počátku devadesátých let na Znojemsku vysvětil v neděli odpoledne v Šumné brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Důstojného místa pro bohoslužby a setkávání se šumenští věřící dočkali po třech letech od zahájení stavby.

„Možná byste si vy všichni, kdo máte podíl a zásluhu na postavení kostela řekli, že je konečně hotovo. Není tomu tak. Dneškem vše teprve začíná,“ řekl věřícím při svém kázání biskup Cirkle.

Za radostnou událost pro obec považuje dokončení a posvěcení kostela starosta Šumné Petr Cejpek. „Jsem přesvědčen, že to pro obec přinese jen dobré věci. I díky svěcení kostela se Šumná víc dostane do povědomí. Už proto, že se nové kostely nestaví na Znojemsku každý rok,“ řekl starosta.

Nový kostel je zasvěcen svatému Duchu. Rozhodli o tom již dříve farníci v anketě. „Stavba trvala téměř přesně tři roky. Začínali jsme v polovině října 2005. Už na počátku jsme se rozhodli, že budeme stavět jen tehdy, když budeme mít peníze a ne na dluh. A podařilo se nám to,“ řekl vranovský děkan a koordinátor FATYMu Marek Dunda s tím, že dosud stavba stála šest a půl milionu korun. Víc než půldruhým milionem přispěl například kraj.

VÍCE SE DOČTETE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ ZNOJEMSKÉHO DENÍKU