První zmínky o stavbě se objevily již na podzim roku 2022. „Tehdejší investor považoval záležitost za hotovou věc. Začátkem roku 2023, těsně před vydáním stavebního povolení, z tohoto záměru však vycouval,“ sdělila v oznámení na webu města Kamila Kolesová, která je referentka odboru investic a regionálního rozvoje.

Supermarket lidem chyběl. Pozitivní výstup přinesla až jednání vedení města s firmou WELKIN stavební. „Jednání mezi městem a všemi známými potravinovými obchodními řetězci byly dlouhou dobu neprolomitelné, když se naskytla možnost spolupracovat s uvedenou firmou a supermarket k nám dostat, nebylo nad čím přemýšlet,“ informoval starosta Miroslavi Martin Plechatý.

Den otevřených dveří se koná 6. května. Ilustrační snímek.
Společnost Nevoga otevírá první firemní školku na Znojemsku. Vezme dvoulelé děti

Jak doplnil, po zkušenostech s prvním investorem věděl, že se nepouští do ničeho jednoduchého. „Celý rok jsme se potýkali s menšími i většími zádrhely, jsem ale rád, že se nakonec společnými silami podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce. Nejen Miroslaváci, ale všichni lidé ze širokého okolí budou mít příležitost vybírat z bohaté nabídky, kterou supermarkety disponují,“ popsal starosta.

Supermarket Biila je otevřený od 24. dubna. Zástupci stavební firmy obdrželi Cenu města Miroslavi.Supermarket Biila je otevřený od 24. dubna. Zástupci stavební firmy obdrželi Cenu města Miroslavi.Zdroj: Město Miroslav

Jako projev vděčnosti obdrželi zástupci firmy WELKIN Michal Weinreb a Jindřich Kukačka Cenu města Miroslavi za maximální nasazení při překonávání mnoha překážek spojených s vybudováním supermarketu.

Billa nabízí od středy 24. dubna zboží zákazníkům. Otevřeno je od pondělí do soboty od sedmi ráno do osmi večer, v neděli pak od osmi ráno do osmi hodin večer.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jízdárnu v Louce obsadili dělníci. Znojmo získá sál pro plesy a koncerty

Zdroj: Deník/Jana Karásková