V těchto dnech pořádal řetězec náborový den, prostory pro výběr nových pracovníků pro pobočky v Miroslavi i v Moravském Krumlově vybírali v prostorách, které poskytla miroslavská radnice.

Podle informací společnosti na webu stále hledají vedoucí nebo vedoucího včetně zástupce pro novou prodejnu v Miroslavi.Volná místa jsou podle dostupných informací i v Moravském Krumlově.

Zástupci obchodního řetězce poukázali na skutečnost, že se snaží budovat dobré vztahy se zástupci města a obcí. „Jsme rádi, že jsme na náborovém dnu přivítali zájemce o práci v Penny. Jako dobrý soused se na všech místech, kde působíme, snažíme mít co nejlepší vztahy s místní samosprávou. Oceňujeme, že nám vedení města Miroslav umožnilo uspořádat náborový den ve svých prostorách,“ zmínil mluvčí Penny Tomáš Kubík.

V miroslavské pobočce Penny Marketu si lidé nakoupí na podzim, bližší termín zatím jasný není. Kromě prodejny v Miroslavi plánuje tento obchodní řetězec v průběhu letošního roku otevřít ještě prodejnu v Podivíně na Břeclavsku.

V Podivíně zahájili stavbu na začátku května, hotovo má být, stejně jako v Miroslavi, v podzimních měsících. Deník o tom informoval ZDE.

Na Znojemsku má Penny své obchody ve Znojmě nebo Moravském Krumlově. Právě v Krumlově počítali do nedávna s výstavbou prodejny Lidl, řetězec ale od záměru ustoupil. Reakce Lidlu byla poměrně stručná. „Společnost Lidl nakonec prodejnu v Moravském Krumlově nebude realizovat. Mohu pouze dodat, že nám vypršela smlouva o smlouvě budoucí na pozemky ještě před povolením stavby prodejny,“ sdělila před časem Eliška Froschová Stehlíková, která je vedoucí komunikace společnosti Lidl.

Zda Lidl v budoucnu najde v Krumlově jiné místo nebo jestli město přiláká další obchodní řetězce, nikdo oficiálně nepotvrdil.

Otevření Billy v Miroslavi

Miroslavským do dubna letošního roku supermarket chyběl, nejbližší možnost, obstarat větší nákupy, měli například v Pohořelicích.

Fotogalerie: Supermarket Billa Miroslav

Billa v Miroslavi otevřela 24. dubna. Zástupci firmy WELKIN, která obchod vybudovala, obdrželi Cenu města.

Revoluce v nakupování

Ojedinělý způsob nakupování mohou zažít zákazníci v Pavlicích na Znojemsku. V prodejně COOP s nonstop provozem si v ranních či dopoledních hodinách lidé nakoupí jako v běžném obchodě a obslouží je prodavačka, které zaplatí na pokladně. Pozdě odpoledne a večer nebo v noci si zboží vyberou sami. Pavlický obchod je první svého druhu na Znojemsku. Otevřel na začátku května.

close Obchod v Pavlicích najdou lidé otevřený čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu. info Zdroj: se souhlasem Ivo Čižmára zoom_in Obchod v Pavlicích najdou lidé otevřený čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu.

K otevření dveří i následnému zaplacení využijí lidé kombinaci platební karty, bankovní identity a speciální aplikace v mobilním telefonu. „Koncept takového provozu může být řešením pro celou řadu druhů prodejen. Máme zkušenosti s jeho úspěchy na vesnicích, ale i ve středních či malých městech,“ sdělil Lukáš Němčík, ředitel rozvoje a marketingu sítě COOP.

Jak doplnil, pro zákazníky nonstop provoz znamená, že si nakoupí jednoduše a kdykoliv. „Nově tedy nebude problém pro obyvatele Pavlic si třeba v neděli večer zaběhnout pro zapomenutou věc nebo si koupit čerstvé potraviny, když se vrátí později z práci,“ poukázal Němčík.

close Obchod v Pavlicích najdou lidé otevřený čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu. info Zdroj: se souhlasem Ivo Čižmára zoom_in Obchod v Pavlicích najdou lidé otevřený čtyřiadvacet hodin sedm dní v týdnu.

Prodejnu v Pavlicích provozuje družstvo COOP Jednota Moravský Krumlov. Vesnice leží na hlavním tahu ze Znojma směrem na Moravské Budějovice. Pavlice mají necelých pět set obyvatel.