Hlavní hrdinka Maja jako svobodná bezdětná třicátnice nenaplňuje očekávání okolí. „Netouží po závratné kariéře ani založení rodiny. Bojuje s každodenními tlaky okolí. Jednoho dne přeci jen podlehne a rozhodne se být perfektní superženou ve všech ohledech tak, jak po ní okolí žádá.“ představuje snímek jeho režisérka Eva Toulová, která si v něm tentokrát i sama zahrála.

Jejím hereckým partnerem se stal Matouš Ruml. Obsazení doplnila další známá jména jako Natálie Grossová, Igor Bareš, Jitka Sedláčková, Olga Lounová nebo Adéla Elbel.

| Video: Youtube

Natáčení zabralo štábu přes dva roky kvůli zachycení veškerých ročních období. Deník o něm již informoval.

Znojemské kino Svět promítá snímek 2. a 5. března.

Diváci se mohou těšit i na rozmanité lokace téměř ze všech koutů republiky. Točilo se například na Dolní Moravě, v Praze, Červeném Kostelci, Štramberku, Mladé Boleslavi. Část snímku vznikala i pod vodou.

„Ve filmu se objevuje velké množství podvodních scén. Přestože to bylo náročné, rozhodli jsme se nepoužívat triky a záběry natočit ve skutečné vodě v osmimetrové potápěčské jámě, aby měli diváci co nejautentičtější filmový zážitek,“ doplnil producent filmu Pavel Mědílek.

Snímek Superžena je pro společnost Copperfilm po komedii Casting na lásku už druhým filmovým počinem. Kromě české distribuce bude snímek uvedený i v kinech na Slovensku.

| Video: Youtube

Eva Toulovou je kromě zmiňovaného Castingu na lásku režisérkou snímků Šťastná a Jak se moří revizoři. Diváci mohou znát také její dokumentární snímky Černobyl na kolečkách nebo Camino na kolečkách. Toulová pochází z Moravského Krumlova na Znojemsku. V Brně nedávno natáčela snímek Láska na zakázku.