V celkovém hodnocení Poháru České republiky ve sjezdu horských kol skončil pátý.

Na jezdce byla v Krkonoších připravena nejdelší, nejrychlejší, ale zároveň i nejrozbitější trať celého šampionátu.

„Ta trať je na jednu stranu dobrá, na druhou zase šílená. Ale takové tratě mi docela vyhovují. Startuje se z obrovské dřevěné rampy, kde hned po jejím sjetí má závodník až padesátikilometrovou rychlost. A rychlost je vlastně základem tohoto sportu,“ upřesnil znojemský jezdec Richard Sýkora.

Jako každý jiný, i závod ve Špindlerově Mlýně se jel na dvě měřená kola. První jízda se znojemskému závodníkovi povedla. Zajel pátý nejrychlejší čas.

„Z první jízdy jsem měl celkem obavy. Na první skok nemám zrovna růžové vzpomínky. Asi před třemi roky jsem na něm měl hrozný pád. Byl jsem odvezen vrtulníkem do nemocnice s podezřením na zlomeninu krční páteře,“ vzpomněl na svůj karambol znojemský biker.

Nakonec se ale prvotní diagnóza lékařů nepotvrdila. „Byl to naštěstí jen otřes mozku,“ usmál se s odstupem času Sýkora, který se snaží adrenalinové sporty vyhledávat.

Do druhé jízdy měl Sýkora celkem dobrou výchozí pozici, ale lépe už nezajel. Pohoršil si a v druhém měřeném kole skončil šestý.

„Všechny technické pasáže jsem zajel mnohem lépe než v jízdě první. Ale při dojezdu do toho musí jezdci hodně šlapat a mně prostě došly síly,“ litoval špatné fyzické kondice Sýkora.

V konečném zúčtování Českého poháru skončil Sýkora na pátém místě, přičemž jezdec na čtvrté pozici měl stejně bodů jako Sýkora. „Je to smůla, ale on byl lepší na mistrovství České republiky a proto skončil přede mnou. Mně se národní šampionát vůbec nepovedl, a tak měl negativní dopad i na mé umístění v Poháru,“ upřesnil.

V příští sezoně by rád Sýkora objížděl více závodů. „Chtěl bych absolvovat více závodů, ale je to spojené se sponzory a penězi. Určitě by mi to ale prospělo. Mohl bych se pak pohybovat ve vyšších patrech jak Poháru, tak i na mistorvství České republiky,“ naznačil znojemský biker.

Ten by se chtěl ve všech závodech příští sezony pohybovat nejhůře okolo třetího místa.

„Budu ale také muset zapracovat na fyzičce, aby se mi to zase nevymstilo jako ve Špindlu,“ vysvětlil Sýkora.