Záměr výstavby nového hřiště potvrdil starosta Tasovic Josef Sabáček. „Záměr stavby existuje již několik let. My jsme společně s klubem TJ Sokol Tasovice provedli určité terénní úpravy a vše je připraveno na územní rozhodnutí. Fotbalový klub chce kvůli odlehčení i možnosti kvalitnější přípravy hráčů vybudovat na stávajícím náhradním hřišti plochu s umělým trávníkem," uvedl Sabáček.

Jak dodal, existují plány i na další vylepšení budoucího hřiště. „Mohla by tam vzniknout oboustranná tribuna, kde by mohli fandit diváci jak hráčům na stávajícím hřišti, tak na umělé trávě. Ale to je věc dalších případných dotací," řekl Sabáček.

Na přípravě stavby i jejím částečném zaplacení spolupracují tasovičtí se sousedními Hodonicemi. I Hodoničtí fotbalisté totiž dlouhodobě za TJ Sokol Tasovice hrají. O projekt se živě zajímá hodonický starosta Pavel Houšť, který je zároveň sekretářem tasovického fotbalového klubu. „Stávající hřiště je hodně zatížené a je poměrně těžké ho udržovat. Proto se Sokol Tasovice snaží vybudovat náhradní hřiště s umělým povrchem. Důležité bude, zda vyjde desetimilionová dotace od ministerstva školství mládeže a tělovýchovy," naznačil Houšť s tím, že obě obce by se podílely polovinou nákladů do celkové hodnoty stavby, která má činit asi patnáct milionů korun.

Podle starosty Houště by mohla umělou trávu využívat i tasovická základní škola. „Počítáme i s tím. Využívat ho ke sportovním účelům budou moci i další spolky. Bude to zakotveno ve smlouvě," informoval Houšť. Doplnil, že pokud vše půjde podle plánů, mohlo by se začít stavět už v polovině letošního roku.

Nadšený ze slibného vývoje stavby je předseda tasovické tělovýchovné jednoty Jan Vašina. „Je to bomba. Pokud to vyjde, budeme mít nejlepší hřiště široko daleko. Toto jsme si před pár lety nedokázali představit," řekl Vašina.

Podle předsedy Vašiny je v Tasovicích dostatečný prostor pro hřiště i diváky. „Je tam veliký plac, spousta prostoru i pro diváky. Věříme, že vše vyjde podle plánů. V listopadu by mohlo být vše hotové," dodal Vašina.

O plánech na stavbu hřiště s umělým povrchem slyšel i ředitel tasovické základní školy Jaroslav Novák. „Naše děti až dosud chodily na školní hřiště se zelenou trávou, ale pokud by byla možnost využívat také plánované hřiště s umělou trávou, určitě bychom ho nějakým způsobem využili. Sice je jeho umístění pro nás malinko z ruky nevylučuji, že by na něj naši školáci také chodili," nastínil Novák.

Tasovice by se tak staly čtvrtým místem na Znojemsku s umělým fotbalovým trávníkem a teprve druhou obcí s velkým hřištěm. To by podobně jako umělá tráva v Jevišovicích, kde hřiště funguje od roku 2009, splňovalo normy FAČR a UEFA.

Třetí, menší fotbalové hřiště mají sportovci v Hrušovanech nad Jevišovkou. Čtvrtý umělý trávník je ve Znojmě a slouží fotbalistům celku 1. SC Znojmo jako tréninkové hřiště.