„V Krumlově k tomu nebyla dřív politická vůle. Loni nás k tomu také nikdo nevyzval, tentokrát vyvěšení vlajky odsouhlasilo zastupitelstvo města,“ řekl starosta Moravského Krumlova Jaroslav Mokrý. Již tradičně se k symbolické podpoře Tibetu připojí radnice v Miroslavi. „Rada města dala souhlas, vlajka bude na kulturním domě,“ potvrdil tajemník městského úřadu Alois Vítek. Znojemští radní mají o vyvěšení vlajky rozhodnout v nejbližších dnech. „Předpokládám, že rada návrh schválí a vlajku vyvěsíme,“ řekl starosta Znojma Petr Nezveda.

V Jevišovicích a Hrušovanech nad Jevišovkou vlajka Tibetu nezavlaje. „Nikdy jsme ji nevyvěšovali, vlastně ji na úřadě ani nemáme. Osobně bych ji sice vyvěsil, ale je to samozřejmě politické rozhodnuti. Navíc myslím, že by to lidem nic neřeklo, kdyby v Jevišovicích visela tibetská vlaja,“ řekl místostarosta Jevišovic Lubomír Šalamoun. V Hrušovanech se tibetskou vlajkou nezabývají vůbec. „Rada o tom nejednala, vlajku vyvěšovat nebudeme,“ uvedl starostka města Alena Loukotová.

Podle občanského sdružení Lunga, které kampaň Vlajka pro Tibet koordinuje se letos připojí nejméně tři stovky obcí a měst.Od začátku povstání Tibeťanů uplyne desátého března devětačtyřicet let.