Adventní zastavení v přírodě chystá na sobotu Správa Národního parku Podyjí. Procházka povede po okolí Hradiště a Jiří Svoboda zodpoví na otázky, co lze vidět a čím se inspirovat v čase, kdy v přírodě vládne zima.

Sraz zájemců o takovou vycházku je v jednu odpoledne u Staré vodárny pod znojemskou přehradou.

„Vycházka na Hradiště, dál po jeho okolí a zpět do Znojma povede nenáročným, zhruba čtyřkilometrovým terénem s návratem do čtyř hodin odpoledne," informovala Markéta Frindová ze Správy Národního parku Podyjí.

Lidé ze Znojemska ale nemusí jen chodit po vycházkách. Zabavit se lze i jinak.

Například nákupní outletové centrum Freeport na Hatích připravilo i na letošní předvánoční čas řadu doprovodných akcí.

Zejména milovníci módy a světových značek budou ve svém živlu. Vánoční atmosféra rozzáří centrum právě dnes a o týden později se v místě uskuteční moderovaný vánoční program se spoustou aktivit.

„Jeho součástí budou workshopy pro děti i dospělé, hudební vystoupení, dekorování obří vánoční hvězdy, ale taky řada dalších doprovodných akcí," pozvala již nyní za organizátory Anna Karásková.

Užít si adventu mohou pak v sobotu i v neděli lidé ve Znojmě. Na Horním náměstí jsou připraveny stánky s různými cukrovinkami, nápoji i drobnými dárky. Na pódiu se po celý advent střídají různí interpreti a rodiče si jistě nenechají ujít vystoupení svých dětí v tanečních a pěveckých kroužcích. V sobotu bude na náměstí dvakrát během dne k vidění program Divadla Cililink a zítra zase koncert studentů posledního ročníku muzikálového herectví JAMU.

Na Pohádkové Vánoce mohou dnes vyrazit v rámci adventu obyvatelé Moravského Krumlova. Akce se koná na tamním náměstí T. G. Masaryka. Program začíná od půl desáté dopoledne, kdy se uskuteční slavnostní zahájení akce.

Poté bude následovat vystoupení řady místních školních i jiných souborů. Třeba v deset dopoledne bude k vidění Princové jsou na draka – pohádkový muzikál pro děti. V poledne zase vystoupí se svým pásmem děti ze Základní školy Dolní Dubňany, po nich děti z krumlovské školy na Klášterní a jejich Krumlováček.

O půl třetí dorazí do Krumlova známá umělkyně Naďa Urbánková se skupinou Bokomara. Před čtvrtou zase vystoupí Smíšený pěvecký sbor Karla Němečka. A od půl páté se mohou lidé těšit na vystoupení populárních Maxim Turbulenc. O půl šesté pak rozzáří oblohu nad Krumlovem ohňostroj.