Mezi prvními návštěvníky zámecké věže byla Petra a František ze severních Čech. „Jsme na dovolené ve Znojmě a do Moravského Krumlova nás přitáhla Slovanská epopej. Je úžasné vidět plátna na vlastní oči. Chtěli jsme vidět další části zámku, takže jsme si vyšlápli na zámeckou věž,“ podělili se o své zážitky.

Rekonstrukce jižního křídla zámku v Moravském Krumlově spěje do finále. Na stropě pod zámeckou věží objevili řemeslníci i původní fresky.
Cenné objevy: krumlovský zámek, kde je Muchův poklad, se stává skvostem

V mezipatrech věže se návštěvníci seznámí s historií Moravského Krumlova i příběhem lékaře zvaného Paracelsus, který na zámku pobýval.

Zážitek čeká na příchozí také v nově otevřených šlechtických komnatách. Při hodinové komentované prohlídce je průvodkyně seznámí s historií zámku, města a také s příběhy šlechtických rodů, kteří sídlo obývaly.

Novou expozici Ústavu pro studium totality na zámku v Moravském Krumlově zdobí transportér zvaný hakl. Vyrobil ho Vitalij, zraněný voják z Ukrajiny.
Transportér hakl už je na zámku v Krumlově. Svařil ho zraněný voják z Ukrajiny

Na prohlídku zámku míří také místní a rodáci, kteří se v Moravském Krumlově narodili nebo zde nějako dobu žili.

„Svého syna Viktora a dceru Šarlotu vzala na zámek i Hana Nezvedová Fráňová, která z Moravského Krumlova pochází, ale už dvacet let žije v Praze. Na návštěvu přijeli i se zahraniční kamarádkou Elyse Gabor z USA. Ta byla unesená nejen ze zámku, ale také z toho, že je jedna z prvních návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout zámeckou věž po rekonstrukci,“ přiblížila mluvčí krumlovské radnice Eva Fruhwirtová.