Rozpraskaná zem a neobvyklý nález, který je jinak ukrytý pod hladinou. Pod Královým stolcem ve Znojmě zaznamenali v červenci všímaví lidé neobvykle málo vody. Překvapil je také bunkr nebo-li řopík vybudovaný ve třicátých letech u pozůstatků dávného mostu. V souvislosti s Dyjí zajímala čtenáře nejen nízká hladina, ale i řeka, která ukázala svou sílu. Znojmem se valila na jaře a nyní zrychlila také při nedávném oteplení.

Řeka Dyje ve Znojmě v Koželužské ulici a jejím okolí v úterý 26. prosince. | Video: Deník/Ilona Pergrová

Vítr na tržnici

Více než třicet milionů korun by na trhu byla hodnota zboží, které zabavili celníci na tržnici v Hatích u Znojma. Do areálu vtrhli s akcí nazvanou Vítr v srpnu. V Hatích celníci objevili například prostor s ukrytým vstupem, ve kterém prodejci skladovali množství oblečení s falešnými značkami.

Fotogalerie: Celníci v Hatích u Znojma zabavili zboží, jehož hodnota by na trhu byla více než třicet milionů.

Vinobraní ve Znojmě

Desítky tisíc lidí vítaly v horkém zářijovém odpoledni v branách Znojma Jana Lucemburského s chotí Eliškou a ochutnávaly víno i burčák u mnoha stánků v centru města. Počasí druhého zářijového víkendu zvalo skoro ještě někam k vodě, ale ve Znojmě největší zástupy opět mířily do bran královského města. Pestrý historický program, chutná vína a čerstvý burčák opět zaplnily ulice.

Sobotní průvod patřil opět k vrcholům znojemského vinobraní. | Video: Martin Moštěk

Změna dopravce ve Znojmě

Před rokem zajímalo čtenáře, jak bude fungovat městská hromadná doprava ve Znojmě. Nový dopravce začal jezdit od ledna, jízdní řády prošly již dvěma změnami a odrážejí požadavky cestujících. Novinkou je autobus, který zajíždí do Koželužské nebo na Cínovou horu, stejně tak i rychlé odbavení metodou „pípni a jeď“.

Fotogalerie: Znojmo MHD změna jízdních řádů prosinec

Nová rodina

Mezi příběhy, které zasáhly čtenáře ze všeho nejvíce, patřila holčička odložená v baby boxu ve znojemské nemocnici. Těžký start do života měl šťastné pokračování. Za pár dní měla novou rodinu. Vše se událo v únoru a článek najdete ZDE.

AKTUÁLNĚ. MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Maškův kouzelný svět je k vidění v Krumlově. Ještě do půlky ledna

Maškův kouzelný svět zaplnil galerii v Knížecím domě v Moravském Krumlově. | Video: Deník/Ilona Pergrová