Tak to včera vypadalo na fotbalovém hřišti v Dyjákovicích, kde začal šestý ročník Topinkyády.

Kuchařky měly od půl dvanácté co dělat. U okýnka s topinkami se tvořila velká fronta lidí, kteří si dyjákovickou pochoutku nenechali ujít. „O půl páté jsme prodali sedm set topinek a večer už jich jedlíci spořádali asi patnáct stovek,“ řekla Lenka Kubíčková.

Právě její nevidomý manžel Pavel před šesti lety přišel s nápadem uskutečnit kulturní akci pro lidi, jejíž výtěžek putuje každoročně na dobrou věc. „Peníze darujeme na nákup přístrojů pro novorozenecké oddělení znojemské nemocnice. Letos se koupí přístroj na monitorování životních funkcí,“ uvedl hlavní organizátor.

Topinkyáda včera vyvrcholila večerní soutěží o největšího jedlíka topinek. Do soutěže se přihlásilo deset odvážlivců. Za velkého potlesku přihlížejících lidí začal dvacetiminutový boj o získání titulu Topinkový král. Tím se nakonec stal známý jedlík Kamil Hamerský. Spořádal čtyřiadvacet půlek topinek. „Posledních pět minut byl boj, už jsem nemohl,“ přiznává vítěz.

Výtěžek akce spočítají organizátoři Topinkyády v následujících dnech. Odhadují, že letošní návštěvnost byla okolo patnácti set lidí.