Pro řadu příchozích patří procházka na Štědrovku k jejich vánočním zvykům. „Jsem tu myslím už potřetí. Před dvěma lety jsem tu byl s rodiči, loni sám a letos konečně slavíme Vánoce společně s partnerkou, tak jsme přišli spolu. Mám tyhle akce rád. Člověk se příjemně projde, něco dobrého ochutná a ještě podpoří dobrou věc. Tak to má o Vánocích být," pochvaloval si jeden z mladých návštěvníků Jan Procházka.

Polévku přišel ochutnat i ředitel znojemské Oblastní charity Evžen Adámek. „Štědrovka se mi moc líbí, jsem rád, že se najdou lidé, kteří jsou ochotní vynaložit i ve svátek svůj čas a v případě restauratérů, kteří připravili polévky, i peníze, aby pomohli dobré věci. Letos s organizátory spolupracujeme v tom, že jsme domluvili, že výtěžek půjde na terapii pro malého Míšu Pelána, pro tento účel totiž vedeme sbírkový účet, na který výtěžek poputuje," řekl Adámek.

Štědrovku i letos organizovali nadšenci kolem Milana Jonáše. „Letošní ročník byl už šestý. Řekli jsme si tehdy několika přáteli, že na Štědrý den ráno lidi většinou sedí u televize a že by nebylo od věci je vytáhnout ven na příjemnou akci a přitom vždy pomoci nějaké dobré věci. I letos jsme díky ochotné spolupráci řady restaurací nabídli kulajdu, znojemskou zelňačku, slovenskou zelnou polévku, čočkovou polévku, punč a svařené víno," řekl Milan Jonáš.

Kolem jedenácté hodiny už měli organizátoři spočítáno, kolik letos Štědrovkou získali. „Celkem jsme letos na léčbu malého Míši získali dvaadvacet tisíc korun," sdělil po započítání několika posledních příspěvků Jonáš.

Výtěžek převzal otec nemocného Míši Roman Pelán. „Na Štědrovce jsem byl letos poprvé a viděl jsem, že je setkání bezvadných lidí ve velmi příjemné atmosféře. Všem dárcům velmi děkuji. Spolu s Charitou chystáme další akce, abychom synovi dál pomohli," řekl Pelán.