Je to o šest více než za stejné období před rokem. „Ubylo úmrtí po srážkách na železničních přejezdech. V roce 2020 zemřeli na jihu Moravy čtyři lidé, o rok dříve šest," vyčíslil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Přímo o střet lidí s vlakem šlo loni v jednatřiceti případech. „Počet střetů se zvýšil o sedm,“ zmínil Drápal. Lidé umírají i po střetech s tramvají. V Brně loni takto zemřel jeden člověk, předloni dva.

U Hajan se ve středu odpoledne srazilo osobní auto s dodávkou. Jeden z vozů skončil v příkopu.
Sníh na silnicích: řidič auta se při střetu s autobusem u Moravan těžce zranil

Mrtvých na železnici přibylo.Zdroj: DeníkPodle mluvčího Drápala mají největší vliv na počty usmrcených lidí ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně střety vlaku s člověkem. „Jedná se o chůzi po trati, přecházení kolejí mimo přejezd. V roce 2020 byl počet těchto případů i usmrcených v celé republice téměř totožný s rokem 2019 a osmasedmdesát procent těchto nehod v roce 2020 bylo s následkem smrti," uvedl Drápal.

Časté jsou železniční nehody na Hodonínsku. Loni v srpnu se ve Bzenci na Hodonínsku na železničním přejezdu srazil osobní vlak a osobní auto. Jeho řidič zemřel. Nehoda se stala nedaleko nádraží v ulici U Bzinku, která se poblíž železniční stanice kříží s tratí. Přejezd je bez závor, ale se světelnou signalizací.

V září zase sedmačtyřicetiletého muže srazil rychlík v kolejišti mezi Hodonínem a Rohatcem. Zemřel ještě před příjezdem záchranářů.