Opravy vyjdou na sedm milionů korun. „Most kvůli velkému zatížení trpí částečnými statickými poruchami konstrukce. Proto se dočká oprav základů pilířů i výměny čtyř dřevěných pilířů,“ uvedla mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková.

Sraz amerických aut a veteránů se koná o prvním červnovém víkendu v Pasohlávkách. Podle jednoho z organizátorů akce Dareka Haumera z Pohořelic bude největším ve střední Evropě.
Do Pasohlávek míří i veterány z dob Elvise. Znojmem prosviští mistři superkár

Odborná firma opraví opěry a zděný pilíř, doplní křídla u obou opěr a obnoví i ložiska mostu. „Nutné je i vyrovnání nivelety nosné konstrukce, celá ocelová konstrukce dostane nový ochranný nátěr, stejně tak jako mostovka,“ doplnila mluvčí s tím, že opravy mají začít asi v polovině září, tedy po vinobraní.

Kriticky se k opravě vyjádřil místopředseda spolku Pro Znojmo Jiří Kacetl na sociální síti Facebook. „Poslední rekonstrukce byla v roce 2009, předchozí pak po povodni v roce 2002. Je to pořád dokola. Aby ne, stávající most je totiž jen provizorní vojenskou mostovkou z doby těsně po skončení druhé světové války. Nepřišel už čas postavit přes Dyji pod znojemským hradem konečně důstojný most nový?“ ptá se Kacetl.

Policie a rodina pátrají po Zdeňku Hrdličkovi
Rodina pohřešuje čtyřicátníka ze Znojemska