„Poslední dvě pokladničky s penězi nám přišly v pondělí. Bylo jich celkem čtyři sta sedm a všechno se nám podařilo spočítat asi během čtyř dnů. V průběhu počítání, kterého se zúčastnilo celkem dvanáct pracovníků charity, jsme narazili i na příspěvky v podobě eur a asi pěti dolarů, což nás velice pobavilo,“ smál se koordinátor sbírky Ludvík Mihola ze znojemské charity.

Rekordní příspěvky zaznamenali i v několika obcích v regionu. „Asi nejštědřejší dar v jedné pokladničce jsme zaznamenali v Moravském Krumlově. Marie Kašpárková v ní měla přes patnáct tisíc korun, což bylo z celého okresu nejvíce na jednu pokladničku,“ popsal Mihola.

Nejvíce peněz koledníci vybrali na Moravskokrumlovsku a na Znojemsku. Nejméně na Vranovsku. „Je to hlavně také díky tomu, že tyto lokality jsou nejvíce zalidněné. Když si vezmete Vranov nad Dyjí, Bítov, Podhradí nad Dyjí či Vratěnín, tak ta hustota obyvatel v těchto obcích není taková,“ vysvětlil koordinátor.

Výše vybrané částky se odvíjela i od počtu pokladniček a štědrosti lidí.

„Minulý rok bylo tři sta šestaosmdesát pokladniček, letos o jednadvacet více. Určitě jsme vybrali více také proto, že se zapojilo šest nových obcí. Hlavně však díky štědrosti lidí a tomu, že sbírku vnímají jako letitou tradici,“ zakončil Mihola.