Nové tři kamerové body budou dohlížet na dění v Hradebním příkopu, Dolním a Středním parku.

„Rozšířením kamerového systému do parků bylo kvůli stromům technicky náročné, ale podařilo se nám to vyřešit. Kamery budou lokality sledovat čtyřiadvacet hodin denně,“ potvrdil starosta Znojma Jakub Malačka.

Mezi juniory zvítězila v soutěži Sommelier Moravy studentka Kateřina Albrechtová, mezi profesionály Natálie Bordácsová z JustWINE Brno.
Rozumí vínu více než muži. Ženy braly obě prvenství v soutěži Sommelier Moravy

Jedná se podle něj o preventivní opatření, vzhledem k zvyšující se kriminalitě, především v parcích. „Zároveň tím chceme dát jasně najevo, že žádnou trestnou, přestupkovou, ani jinou činnost, která by obtěžovala občany města, nehodláme tolerovat,“ poukázal Malačka.

Jeden kamerový bod bude umístěn ve Středním parku na sloupu veřejného osvětlení. Bude monitorovat Střední park a vstup do Dolního parku z Pontassievské ulice. Bude vybaven dvěma moderními kamerami s analýzou obrazu s možností evidence pozorovaných objektů. Umožní i vyhledávání osob a vozidel ve spolupráci se všemi analytickými kamerami městské policie.

Na provoz bankomatů radnice malých obcí provozovatelům doplácí. Na snímku bankomat v Hevlíně na Znojemsku
Jevišovice přijdou o bankomat. I když jsou městem. Vesnice o bankomatech jen sní

Další dva kamerové body budou obsahovat tři kamery. „Budou umístěny na budově Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo a na budově v bezprostřední blízkosti Střelniční věže. Kamery budou snímat Hradební příkop a část Dolního parku,“ upřesnila mluvčí znojemské radnice Soňa Bystřická.

V případě zjištění nějakého protiprávního jednání získá nejbližší hlídka městské policie přesný popis události včetně popisu pachatelů. Do rozšíření kamerového systému investovalo město přes 140 tisíc korun bez daně.