Funkci kastelána a kostelníka zde dlouhá léta plní místní rodák František Švéda.
„Po válce zámek zabralo zemědělské družstvo, které zde mělo kanceláře a sídlil v něm doktor. Po revoluci v zámku vzniklo sociální zařízení a využívaly se kanceláře, což ale netrvalo dlouho. Od té doby byl zámek opuštěný,“ uvedl stručně .

Největší pamětihodnost obce dlouho chátrala. Tedy až do roku 2006, kdy se začalo s rekonstrukcí. První přišla na řadu střecha. Největší kus práce udělali dělníci v letech 2008 až 2011.
„Osobně jsem se podílel na opravě fasády. Doufám, že se někdy příště vyspraví i to, co je pod zámkem. Dominikáni, jimž zámek patříval, pod ním vystavěli rozsáhlé vinné sklepy,“ doplnil Švéda.
V současnosti se barokní, částečně přestavěný zámek může chlubit úspěchem ve známé soutěži.
„V loňském roce jsme se přihlásili do soutěže o nejlépe opravenou památku Jihomoravského kraje, kde náš zámek obsadil sedmé místo. Jsme na to náležitě hrdí,“ prohlásil starosta obce Josef Brouček.
Dnes jsou prostory zámku využity zčásti jako knihovna a v kapli, která je součástí, se konají mše. „Hospodářské budovy, které k němu patří, pronajímáme,“ vysvětlil Brouček.

Obec v prostorách zámku připravuje zemědělské muzeum a galerii, kde mají výtvarníci pořádat výstavy.
Další chloubou vsi jsou boží muka. Restaurátor při jejich opravě v roce 2010 zjistil dvě zajímavosti.
„Pod nánosem vrchních nátěrů objevil sluneční hodiny. Minimálně v Jihomoravském kraji je to unikát. Druhý objev byl letopočet, který ujasnil, ze kterého roku památka pochází,“ vysvětlil starosta.

Na zdejší viniční trati, která čítá zhruba na čtyřicet hektarů, zrají hrozny úspěšného vinařství Líbal, který v loňském roce získal několik ocenění i v Americe.
Kulturní život lidem v obci nabízí ročně několik možností. „Setkávání důchodců, soutěže hasičů, Tvořihrázský košt vín, posvícení, advent, turistické vycházky a vede tudy i cyklostezka. Jsme tady jak za bukem. Žádné záplavy, moc sněhu během roku nenapadne, máme tady teplo a krásnou krajinu,“ pochválil svou rodnou ves Švéda.

Na léto starosta pro všechny, kteří mají rádi vodu, plánuje závody. „Chtěl bych v létě uspořádat závody kánoí na našem splavu na řece Jevišovce,“ svěřil se Brouček.

Další z atrakcí bude do budoucna zajisté i soukromý Loucký mlýn, který se dědí již čtvrtou generaci. „Postupně se budova stále opravuje a já nacházím nové a nové věci. Už teď mám vystavených pár kousků zemědělské techniky, fotografie, mlynářské věci a další. Proto bych do budoucna chtěl mít soukromé muzeum. Ale uvidím,“ zakončil majitel mlýna Josef Veber.