Poté geotechnik skalní stěny zkontroloval a upřesnil počet a umístění železobetonových svodidel pro zadržování skalní suti v místech zvýšené eroze. „Tento návrh mohl provést až po očištění skály. Od šestnáctého května je úsek uzavřen vyjma autobusů a aut záchranářů. V určených místech firma umisťuje svodidla. Skalní svahy budou pod periodickým dohledem geotechnika, podle jeho doporučení budeme v budoucnu zajišťovat horolezecké práce na údržbě svahů, případně uvidíme, zda nebude výhodnější postupně provést zasíťování. Tato údržba si opět vyžádá celkové uzavírky, které již budou kratší a plánované mimo turistickou sezonu,“ přiblížil Kosík.

Silnice mezi Bítovem a Vysočany je tedy stále uzavřena. „Provoz bude plně obnovený třicátého května s trvalým omezením rychlosti na padesát kilometrů za hodinu,“ dodal Kosík.

Na otevření silnice s těší místní lidé i chataři. „Viděl jsem, jak to tam vyčistili. Až na holou skálu. Viděl jsem tam spadlé kameny i třicet centimetrů v průměru. Ale myslím si, že ty zábrany případnému dalšímu padání kamenů nijak v pádu až na silnici nezabrání. Už těším se, až tudy budu moci jezdit na chatu. Omezení rychlosti mi nevadí,“ konstatoval chatař Jiří Blažek.