Záchranáři přijeli na místo pět minut po nahlášení případu, řidičce auta už ale pomoci nemohli.

„Krátce po půl jedné jsme přijali hlášení o nehodě dvou osobních aut a jedné zaklíněné osobě. Na místo vyrazily dva týmy záchranné služby. Bohužel stav osoby v autě byl neslučitelný se životem. Lékař už mohl jen konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.

Vzhledem k tomu, že sanitky dorazily k havárii pět minut po nahlášení, zemřela žena pravděpodobně bezprostředně po nehodě.

„Fabia se po výjezdu z pravotočivé zatáčky dostala do protisměru, kde prorazila svodidla a skončila v příkopu. V autě zemřela 26letá řidička,“ doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Hasiči nejprve auto lanem zajistili proti převrácení a provedli nezbytná protipožární opatření. „Po vyšetření a zadokumentování nehody dopravními policisty hasiči auto z příkopu vytáhli zpět na silnici. Z kabiny pomocí hydraulického nářadí po odstřižení dveří vyprostili tělo řidičky,“ dodal mluvčí.

Silnice ze Znojma do Suchohrdel bude kvůli vyšetřování tragické nehody uzavřena zhruba do čtyř hodin odpoledne. Policisté odklání dopravu už na kruhovém objezdu u Družstevní ulice.

Martin Moštěk a Dalibor Krutiš