Víceúčelové hřiště s umělým povrchem, tenisové kurty či hřiště pro squash a další prostory pro sport a rekreaci plánuje za Novým Šaldorfem, směrem ke Hnanicím, vybudovat soukromá společnost. Záměr, který nyní prochází procesem posuzování vlivu na životní prostředí, zveřejnili krajští úředníci.

Autor projektu a podnikatel Ladislav Berka však bližší informace o projektu tají. „Nápad vybudovat tento areál je můj, ale dokud nemám nic podepsaného a není to jisté, nechci o tomto plánu nic říkat. Nemám zájem, aby kvůli medializaci projektu vznikly nějaké komplikace,“ uvedl stroze Berka.

Obec záměr vítá

Ze zveřejněného záměru se lze dočíst, že sportovní areál má zabírat plochu půldruhého hektaru. „Měl by vzniknout na soukromém pozemku na kopci nad bývalými Jasany. Je to sice místo mimo obec, ale v územním plánu je prostor pro sportoviště již schválený,“ přiblížil starosta Nového Šaldorfu Jaroslav Sedlák. Obec podle jeho slov takový podnikatelský záměr vítá. „My jsme vlastně dvě obce. Nový Šaldorf a Sedlešovice. Ty jsou v záplavové oblasti a nemají na podobný projekt místo. V dané lokalitě jde o ideální prostor a pro obec by vznik sportovního komplexu byl určitě přínosem,“ řekl Sedlák.

Na šesti parcelách plánuje společnost postavit víceúčelové hřiště s umělým povrchem o rozměrech minimálně třiašedesát krát sto metrů. „Hřiště bude využíváno celoročně. vzniknou zde také dva tenisové a jeden volejbalový kurt se sezónním využitím. Budova na těchto pozemcích bude víceúčelová. Přízemí nabídne solárium, masáže, sociální zázemí, šatny pro sportovce, regenerační linku, squash, posilovnu a fitnes centrum. Bude zde i technologie,“ uvádí autor projektu ve zveřejněném záměru.

V prvním patře budovy by, podle plánů soukromého investora, měla vzniknout restaurace, salonek, informační a vinařské centrum a ubytování s šedesáti lůžky s celoročním využitím. „V dolní části areálu budou dva rodinné domy pro správce a trenéra. Areál využije zejména mládež , dále široká veřejnost ke sportovně relaxačním aktivitám,“ uvádí se v záměru.

Druhý umělý trávník

U sportoviště by mělo vzniknout také parkoviště pro asi čtyřicet osobních aut a čtyři autobusy. Investor předpokládá, že stavba sportovního areálu by mohla začít už letos v létě.

Pokud se stavba uskuteční, vzniklo by na Znojemsku již druhé velké hřiště s umělým povrchem. první mají v Hrušovanech nad Jevišovkou. Vloni jej za čtrnáct milionů korun vybudoval hrušovanský fotbalový klub. „Do roku 2007 jsme hráli divizi, dorostenci hráli kraj, dva manšafty žáků také kraj a na přípravu a zápasy jsme měli jen jedno jediné hřiště. Přírodní tráva dostávala pěkně zabrat,“sdělil již dříve předseda fotbalového klubu Cukrovar Hrušovany Pavel Makrovský.

Hrušovanští fotbalisté již naplno využívá umělé trávy třetí generace o rozměrech dvaadevadesát na pětapadesát metrů čisté míry.

Menší, tréninkové hřiště s umělým povrchem využívají také fotbalisté celku 1.SC Znojmo. Fotbaloví fanoušci jej vidí při pohledu z tribuny znojemského celku.