„První kamera už funguje a monitoruje dodržování veřejného pořádku na prostranstvích na náměstí Komenského včetně ulic Kovářská, Studentská, Jana Palacha a části Městského parku,“ informovala mluvčí města Denisa Šipošová.

Druhou kameru chtějí strážníci začít používat ještě v tomto roce. Má snímat dění na náměstí Armády a dohlédne také na ulice Palackého a Jarošova.

„Hlavní funkcí kamerových systémů je prevence. Díky monitorování dění v konkrétních oblastech můžeme předcházet protiprávnímu jednání a v případě jeho zjištění zamezit dalšímu páchání přestupků nebo trestných činů včasným zákrokem,“ vysvětlil ředitel městské policie Petr Kolouch.

Část nákladů na instalaci nových kamer zaplatila dotace, kterou se městu podařilo získat z Ministerstva vnitra. „V příštím roce přibudou další kamery v Příměticích. Jejich pořízení se plánuje v rámci revitalizace sídliště, na kterou město získalo dotaci z evropských fondů,“ doplnila Šipošová.

Doposud měla Městská policie Znojmo k dispozici deset kamer. Vedení radnice si od provozu kamerového systému slibuje další zvýšení úrovně bezpečnosti občanů v ulicích Znojma.