„Společně s Panenkou, který díky zdravotním potížím bude jen u výkopu, přijedou neméně slavní bývalí reprezentanti Karol Dobiáš, Františkové Veselý, Štambachr a Jakubec a také Pavel Mráz či Zdeněk Hruška,“ vypočetl starosta Jevišovic Pavel Málek.

Jevišovice se tak od soboty mohou pyšnit jediným plnohodnotným hřištěm s umělým pažitem na Znojemsku. „Hřiště bude mít certifikaci Českomoravského fotbalového svazu a FIFA a na tomto hřišti se mohou hrát mistrovská utkání,“ pochlubil se starosta.

Slavnostní zahájení otevření hřiště naplánovali organizátoři na jednu hodinu po poledni. První, kdo si na trávě zahraje, budou ženské týmy místních Mandelinek s jedenáctkou Žihadel Chlístov. Po druhé hodině zahrají bratři Nedvědové, ve tři hodiny zahájí hvizd píšťalky rozhodčího největší magnet odpoledne, utkání fotbalových legend, kterým se postaví místní výběr. Odpoledne moderuje Václav Tittelbach.

Další fotbalová hřiště s umělým povrchem využívají sportovci na Znojemsku v Hrušovanech nad Jevišovkou, kde měli vůbec první umělý trávník, a ve Znojmě. Znojmo má ale k dispozici jen malé, tréninkové hřiště. Hrušovanští využívají hřiště, na kterém se kope krajský přebor a mohou se zde pořádat zápasy až do úrovně divize.