Místo se tak podle Raab stane symbolem pohybu, výměny, příchodů a odchodů. Otisky stop vyrobí studenti ze Znojma a Retzu. „Bezpočet na most připevněných otisků bot vyrobených ze dřeva bude vybízet Rakušany a Čechy k pohybu. Přes den zůstanou téměř neviditelné. V noci most ozvláštní díky fosforeskující barvě, kterou budou natřené," popsala Raab.

Kdo chce zanechat na mostě svoji stopu, neměl by příliš dlouho váhat. Do akce je možné se zapojit velice jednoduše. „Stačí se jen postavit na Rakouská umělkyně Eva-Maria Raab vyzývá obyvatele Znojemska a okolí Retzu, aby jí poslali otisky svých bot. Ve svém projektu „Překročení hranice“ je pak v červnu instaluje na most přes Dyji v Hardeggu.list papíru formátu A4 a obkreslit pravou i levou botu a přidat křestní jméno," vysvětlila Raab.

Listy papíru pak zájemci musí pod heslem „Překročení hranice" poslat nebo osobně předat do pátku 25. května v ředitelně Střední školy technické Znojmo na Uhelné.

Otisky vyrobí žáci zmíněné střední školy. Na rakouské straně se do akce zapojí Nová dolnorakouská střední škola v Retzu. Celý projekt pak zájemci budou moci na mostě přes Hardegg zhlédnout od 20. června do 7. července v rámci dolnorakouské kulturní akce Viertelfestival 2013.

Bližší informace naleznou zájemci na internetových stránkách celého projektu http://2013.viertelfestival-noe.at/de/grenzueberschreitungen.