V salonu nechybějí domácí vína
Znojmo/ Ani v sedmém ročníku Salonu vín České republiky vína znojemských vinařských firem nepropadla. Z vybrané výstavní kolekce sta vín jich dvanáct vyrobili znojemští vinařští odborníci. Šest ze sta nejvýše hodnocených vín je ze Znovínu Znojmo, tři z Vinařství rodiny Špalkových z Nového Šaldorfu, dvě z Vinných sklepů Lechovice a jedno z Vinařství Waldberg Vrbovec.

Orkán nejvíc škodil v lesích

Znojmo/ Čtvrtinu až třetinu množství dřeva, které ročně těží, zničil v minulých dnech lesákům na Znojemsku orkán. Stromy padaly v městských i státních lesích a také na území Národního parku Podyjí. Odklízení vyvrácených a polámaných, především smrkových, kmenů komplikoval tento týden sníh. Správci lesů odhadují, že následky kalamity odstraní do měsíce či dvou.

Jevišovice budou nejmenším městem
Jevišovice/ Už za tři týdny si pojede starosta i ostatní členové vedení obce Jevišovice do Poslanecké sněmovny pro jmenovací listiny. Od té chvíle budou Jevišovice vyhlášeny městem.

Začala stavba obchvatu Znojma
Znojmo/ Na rok a půl je naplánována první stavba dlouho očekávaného obchvatu města Znojma. Ta byla slavnostně zahájena poklepáním na základní kámen uprostřed tohoto týdne. Zda se ale městští a krajští hodnostáři příští rok na podzim opravdu se zástupci stavebních firem na slavnostním otevření dokončené části silnice sejdou, zatím není vůbec jisté.

Svoboda nejlepším plavcem
Znojmo/ Nejen čerstvě splněný limit na kraulové čtyřstovce může těšit znojemského plavce Květoslava Svobodu.
Ve středu byly vyhlášeny výsledky tradiční ankety o nejlepšího českého plavce. Znojemskému olympionikovi přiřkli trenéři, funkcionáři a novináři potřetí první místo. Obhájil tak loňský triumf.

Samotář měl v hlavě tři střely
Znojmo,Mikulovice/ V neděli zemřel ve znojemské nemocnici po osmidenním boji lékařů o život sedmapadesátiletý muž. Měl tři střely v hlavě. Jednou z vyšetřovacích verzí policie je ale také sebevražda.

Znojemsko vede v počtu neplatičů
Znojmo/ Téměř pět stovek lidí ze Znojemska bude mít brzy problém. Nezaplatili televizní poplatky a tak se na ně nyní chystá okresní soud.
Soudci neplatičům buď pošlou platební rozkazy na dlužné částky, nebo je rovnou pozvou k soudu.