Opravovaný úsek v délce necelých šest set metrů v Oblekovické ulici začíná u místní kapličky a končí u točny autobusů. Přestože už stavební firma na silnici, která patří kraji, práce už zahájila, zatím se obejdou bez uzavírky. „Aktuálně pracují na přeložkách internetových kabelů. Ve stejném režimu budou následovat i práce na přeložkách plynovodu, ty se uskuteční pravděpodobně v následujícím týdnu od šestnáctého do dvacátého srpna,“ uvedla mluvčí znojemské radnice Petra Maršounová.

Úplná uzavírka:

* Bude platit od 23. 8. do 30. 11. 2021 v Oblekovicích, městské části Znojma.
* Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje tam opravuje průtah obcí.
* Týká se úseku v délce asi 600 metrů, od kapličky po točnu autobusů.
* Vyjde na 22 milionů korun.

Silnice se pro řidiče uzavře úplně o týden později. „S úplným uzavřením úseku se počítá od pondělí třiadvacátého srpna. Předpokládaný termín dokončení stavebních prací je ke konci listopadu,“ upřesnila Maršounová.

Oprava vyjde Správu a údržbu silnic Jihomoravského kraje na zhruba dvaadvacet milionů korun. Město opraví na své náklady chodníky, odstavná stání a část komunikace na ulici Bohumilická, zhruba v délce čtyř set metrů. „Na objektech města, tedy chodnících, odstavných stáních a části místní komunikace, začnou dělníci pracovat později. Město tam počítá s investicí ve výši necelých tři a půl milionu korun bez daně,“ dodala mluvčí.

Na uzavírku se netěší Milan Hrdlička. Opravu ale vítá. „Už bylo na čase,“ poznamenal řidič ze Znojma.

Na nový průtah čekají netrpělivě naopak v nedalekých Práčích. „Trápí nás rozbitá krajská komunikace, průtah obcí. Zatím se nám s krajem nedaří její opravu posunout dopředu. Zaplatili bychom třeba projekty, aby se to urychlilo,“ uvedl před časem pro Deník Rovnost tamní starosta Zdeněk Dvořák.

Dočkali se ale už třeba obyvatelé obce Rybníky. „Vznikl zde také nový most přes koryto potoka,“ podotkl krajský radní pro dopravu Jiří Crha při předávání stavby do užívání.