Soutěž vyhlásila ředitelka krajského úřadu Věra Vojáčková a počet přihlášených byl v letošním roce dvaadvacet úřadů veřejné správy a dvě instituce.„Druhého místa si hodně vážíme, i když jsme v loňském roce byli první. Je to pro nás znamení, že se musíme více snažit a polepšit,“ řekl starosta Hrušovan nad Jevišovkou Miroslav Miloš.

Ocenění získaly úřady za snižování zátěže na životní prostředí, která vzniká samotným provozem úřadu, jako je snižování spotřeby energie a vody, využívání recyklovaných materiálů či třídění odpadů. „Druzí jsme hlavně díky ovcím, které spásají městské pozemky, třídění odpadů na úřadě, používání úsporných žárovek či využití kancelářského papíru vícekrát. Dále jsme na radnici měnili okna za trojskla a na bazénu máme úsporný kotel. Snažíme se přírodu šetřit, jak to jde. Cenu včera převzala tajemnice Eva Ševečková,“ popsal starosta.

Na příští rok plánují Hrušovany několik novinek. „Chceme určitě rozšířit výsadbu stromů a v neposlední řadě chceme více zametat město kvůli prašnosti a měření ovzduší,“ svěřil se Miloš.

Odborné vyhodnocení soutěže zajistil Ekologický institut Veronica, se kterým Jihomoravský kraj v této oblasti spolupracuje od prvopočátku.
Vítězové obdrželi ceny v podobě dřevěných výtvarných originálů z dílny Michaela Pavlovského a čestná uznání ředitelky krajského úřadu.