Vyplnit jednoduché úkony na přehledných webových stránkách nebyl problém. Bez zaváhaní funguje i registrační přístroj u vchodu do úřadu. Někteří lidé si ho zatím ale příliš nevšímají a hrnou se přímo k okénkům. Úřednice je pak posílají zpátky ke dveřím.

Moje číslo naskakuje hned, jak se uvolní místo. Chodbou to zašumí. Nikdo nemohl přehlédnout, že jsem vešel jen před pár minutami. „Ty čísla naskakují nějak divně,“ ozve se za mnou. A není se co divit. Lidé zde často čekají několik desítek minut.

Vše, co jsem potřeboval, je vyřízeno za necelých patnáct minut od chvíle, kdy jsem otevřel dveře budovy. Až si za dvacet dní půjdu vyzvednou řidičský průkaz, objednám se znovu přes internet. Vyhnu se frontě a na úřadě strávím jen opravdu nezbytnou dobu. A navíc v čase, který si sám určím.

Nový systém stál zhruba čtyři sta tisíc korun. Na jednom z nejvytíženějších znojemských úřadů funguje od pondělí. Odbor dopravy ročně odbaví zhruba šedesát tisíc klientů. Do konce roku na něj čeká ještě nejméně pět a půl tisíc lidí, kteří si musí vyměnit řidičský průkaz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Na úřad přes internet? Stále s problémy

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:

Nový elektronický systém