Otevřeno budou mít mezi svátky na většině městských úřadů na Znojemsku.

S kratší pracovní dobou pro veřejnost musí lidé počítat jen na Silvestra a před návštěvou pokladen. Dílčí omezení chystá do konce roku také znojemská nemocnice.

„Ve čtvrtek a pátek zůstává normální pracovní doba. Výjimkou jsou pokladny. Na Obrokové a náměstí Armády budou otevřeny ve čtvrtek do tří, v pátek do dvou hodin odpoledne. Na Pražské bude pokladna otevřená ve čtvrtek od devíti do dvou a v pátek od osmi do poledne,“ informovala mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

Zkrácenou pracovní dobu bude mít radnice jen na Silvestra. Úřad zavře dveře v poledne, pokladny už v deset, na Pražské v jedenáct.

Mezi svátky stejně


Podobně postupují v Moravském Krumlově, Miroslavi a Jevišovicích. „Mezi svátky pracovní dobu neměníme. Na Silvestra musí úředníci ke konci roku uzavírat agendy, proto pracovní doba skončí v poledne,“ sdělil místostarosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Obdobnou otevírací dobu pro všechny tři dny chystají i na radnici v Jevišovicích. Ve čtvrtek a pátek budou jako obyčejně pracovat i na radnici v Miroslavi.

„Jen v poslední den roku budeme mít zavřeno,“ upozornil místostarosta Roman Volf.

V Hrušovanech nad Jevišovkou zůstane ve čtvrtek a pátek radnice zavřená, na Silvestra bude úřad pro veřejnost otevřený do poledne.

Pravidelné dílčí omezení provozu zejména lůžkových oddělení připravila znojemská nemocnice.

„Týká se zejména menších oborů a jejich lůžkových oddělení. Služby lékařů i péče o pacienty jsou zajištěné. Omezení se každá rok týkají menších oborů. Pacienty, kteří v nemocnici zůstávají, nebo budou hospitalizováni během svátků, umístíme na některé z oddělení příbuzných oborů,“ uvedl mluvčí nemocnice Pavel Jajtner.

Sváteční provoz


Nemocnice na sváteční provoz přešla v pátek odpoledne a ponechá jej do Nového roku.

Ve čtvrtek a pátek budou otevřené ambulance.

„Mají objednané pacienty, budou fungovat jako obvykle. Otevřená bude také lékárna, tu ale na konci roku čeká nezbytná invetura,“ dodal mluvčí.