Podmínkou soutěže o nejhezčí kytici pro nevěstu je netradiční pojetí, což se znojemské květinářce povedlo.

„Udělala jsem ji jako rukávník. Nevěsta ji nese se skrčenou rukou a kytice je protažená dolů. Hodí se k jednoduchým šatům, protože je doplňkem oblečení. Jedná se vlastně o svatební dekoraci, ne přímo kytici. Tvoří ji lístečky preparovaného kapradí, doplněné pavími pery. Z květin jsem použila hrachor a jednotlivé lístky karafiátů. Vybrala jsem jednoduché květiny, protože sama konstrukce byla natolik výrazná, že ji bylo potřeba květinami jen zjemnit,“ přiblížila své vítězné dílo Jordánová.

Nejhezčí svatební kytice pak určí trend na příští rok. „Moje kytice představovala jednoduchou eleganci. Barvy na nadcházející rok budou tyrkysová a lehce růžová,“ prozradila, s čím budou nevěsty příští rok takzvaně in.

Příprava soutěžní kytice není jednoduchá záležitost. „Chystala jsem ji týden, samozřejmě s přestávkami,“ uvedla.

Inspiraci k vítěznému svatebnímu květinovém dílu našla devětadvacetiletá floristka u pávů. „Dělala jsem u jedněch lidí zahradu a oni chovali pávy. Pořád jsem si říkala, to je tak zajímavé zvíře, až jsem nakonec jejich pera použila. Byla to i trochu sázka do loterie. Nevěděla jsem, jestli mi porota vůbec takovou kytici vezme,“ prozradila Jordánová.