„Počet zaměstnanců určuje naše ředitelství,“ řekla zástupkyně ředitele Zdeňka Březíková. Žádné velké propouštění, ani nábor zaměstnanců se nekonal. „Pro tento rok nám snížili limit počtu zaměstnanců. Bylo to i kvůli sloučení našeho a hrušovanského úřadu,“ doplnila Březíková. Klientům se snaží vycházet vstříc třeba tím, že v době podávání daňového přiznání prodlužují úřední hodiny. „Máme zkušenosti, že to každý nechává na poslední chvíli. Kromě delších úředních hodin chceme nabídnout ještě to, že poplatníci nebudou muset chodit s přiznáním do třetího patra, ale mohou je podat v místnosti v přízemí,“ doplnila zástupkyně.

Úřad práce zaměstnává sto osm lidí. „Nepropouštělo se, ani se nezvyšoval počet pracovníků. Stav je neměnný už delší dobu,“ řekl ředitel Úřadu práce Emil Čopf. Úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od osmi do sedmnácti hodin, v úterý a čtvrtek pak od osmi do jedné odpoledne.

„Na Živnostenském úřadě je zatím zaměstnáno čtrnáct pracovníků. Od dubna se počet o jednoho sníží,“ vypočítal vedoucí Živnostenského úřadu Leoš Dvořák.

Na úřad mohou lidé přijít každý den. V pondělí a ve středu jsou úřední hodiny do pěti hodin odpoledne.