V městečku nejprve chtěli uspořádat veřejnou soutěž v pojídání knedlíků meruňkových. Kvůli letošní katastrofické neúrodě ale museli zvolit jinou variantu. A tak se dvaadvacet soutěžících pustilo do požírání knedlíků se škvarky.

Každý dostal na talíř naskládanou pyramidu pětadvaceti kousků a na spořádání knedlí v soutěžním stanu u jedné z hrušovanských restaurací dostali závodníci třicet minut. „Zajímavé bylo sledovat taktiku. Většina bojovníků dala přednost nabírání knedlíků rukama. Ale třeba Věra Luklová ukázala všem, že i způsobný styl dámy s vidličkou a nožem má co do sebe,“ řekla s úsměvem spoluorganizátorka akce Iva Nová.

V odpoledním sledu tak dokázal slupnout pětadvacítku škvarkových knedlíků hrušovanský zedník Jaroslav Lískovec za necelých osmnáct minut. Stal se tak vítězem. Za ním se pak seřadili stříbrný řidič profesionál Pavel Jurkovič a bronzový operátor Jiří Kratochvíl.

„Osmičlenný tým kuchařek a kuchařů před závody připravil více než tisícikusovou knedlíkovou horu. Na škvarkových laskominách si tak pochutnávali i návštěvníci,“ dodala Nová.