Nezávislí v Hrušovanech získali čtyřiatřicet procent hlasů a šest mandátů. „S výsledkem voleb jsme velmi spokojeni. Je zřejmé, že lidé ocenili naši práci," řekl nynější starosta Hrušovan Miroslav Miloš.

První muž města, který v čele Hrušovan stojí, s čtyřletou pauzou, celkem čtyři období, předpokládá, že koaliční jednání budou hladká. „Zachováme přinejmenším stávající koalici, tedy spolupráci s komunisty a sdružením Hrušovanští nezávisí, to je dohromady deset hlasů, a dál uvidíme," řekl Miloš.

Naproti tomu opět do opozice se tentokrát chystá lidovecký zastupitel a někdejší místostarosta Josef Cízler. Lidovci brali devět procent a jeden mandát. „Výsledek je už takový, jaký v Hrušovanech máme vždycky. Je to málo," posteskl si Cízler.

Potvrdil, že bude pokračovat v opoziční roli. „Nebudeme destruktivní opozice, která jen boří. Jdeme si za svými věcmi, o které nám jde, jinak spolupracujeme," popsal Cízler.

Starosta Miloš už mezitím už může uvažovat o prioritách pro své páté období v čele hrušovanské radnice. „V každém případě chceme dostavět novou sportovní halu a napojit a zprovoznit již vybudovaný vodovod za řeku. Chceme také dokončit a spustit úpravnu vody," vypočítal Miloš. K dalším plánům patří například stavba druhé domu pro seniory.

Volby ve městě jasně vyhráli Nezávislí s čtyřiatřiceti procenty. Druzí skončili Hrušovanští nezávislí s patnácti a půl procenty. Třetí byla Nová generace s dvanácti a půl procenty, čtvrtí komunisté zaostali o půl procenta. V zastupitelstvu budou také lidovci a zástupci SNK za rozvoj Hrušovan a sdružení pro děti, a proti hazardu.