„Rekonstrukce bývalého Hotelu Centrál na Náměstí Míru vyšla na šestadvacet milionů korun,“ uvedl při slavnotním otevření centra starosta města Miroslav Miloš.  

Společenské centrum je rozdělené na tři samostatné celky. „Hlavním je kulturní sál, dále je tu bar s posezením a nakonec salonek. Každý tento celek může fungovat buď samostatně nebo mohou být sjednocené do jednoho velkého celku,“ popsala architektka Marta Šedá.

Zajímavým prvkem je akustický podhled ve společenském sále. „Už jsme jej vyzkoušeli, akustika je v něm skutečně výborná,“ naznačil Miloš.

Jako první si akustiku vyzkoušel bývalý žák hrušovanské Zákldní umělecké školy, dnes student konzervatoře Alex Kovaljov, který v létě získal 2. cenu na Mezinárodní kytarové soutěži Guitartalent Junior 2019 v Brně.

V přízemí zrekonstruovaného objektu sídlí již rok pobočka úřadu práce. „Ještě zde chystáme cukrárnu a kavárnu,“ dodal starosta.

Místní novinku vítají. „Městu patří dík za tak krásné a reprezentativní místo v Hrušovanech,“ konstatoval například Zdeněk Omelka. Sál i salonek si budou k pronájmu už od listopadu.

Hrušovanští koupili hotel na hlavním náměstí v sousedství radnice na podzim roku 2015.