Nové squashové kurty a dvě kuželkové dráhy by už letos na podzim mohli začít využívat obyvatelé Moravského Krumlova. Projekt přichystala krumlovská soukromá společnost OSP. Hala vyroste v jejím areálu na Okružní ulici na místě nevyužitých skladů.
Příznivci sportu se mohou těšit i na nový plavecký bazén.

„Na stavbu squashových kurtů a kuželkové dráhy jsme zažádali o dotaci. Ale nebyli jsme úspěšní. Projekt jsme přepracovali a zrušili prostory, ve kterých jsme počítali i s ubytováním,“ sdělil ředitel moravskokrumlovské společnosti OSP Vlastimil Kocanda.

Firma hodlá stavět ještě letos. „Využijeme stávající sklady v našem areálu, ze kterých bude kuželková dráha i s občerstvením. Pouze přistavíme halu se dvěma squashovými kurty. Plánujeme vybavení se vším, co k tomu patří,“ popsal Kocanda.

Záměr vybudovat halu pro kuželky a squash vyplynul podle něj z nedostatku sportovišť v Moravském Krumlově. „Nejbližší sportovní haly jsou v Hrotovicích, Znojmě nebo Brně. Myslím si, že výstavbou nového objektu přímo v Krumlově tuto mezeru alespoň částečně vyplníme,“ doplnil ředitel.

Rozpočet na halu o rozměrech padesát krát osm metrů a přístavba kurtů vyjde na šest až sedm milionů korun. „Stavbu si budeme platit částečně z vlastních zdrojů a na zbytek si vezmeme úvěr. Vše chceme mít na solidní úrovni. Sportoviště musí splňovat profesionální parametry,“ dodal Kocanda.

Také vedení moravskokrumlovské radnice chce vybudovat reprezentační sportovní stánek. Měl by vzniknout přestavbou staré sokolovny. Radnice nyní vyčkává na rozhodnutí České obce sokolské. „Sokolovna je jedna z mála historických budov v Moravském Krumlově. Požádali jsme Českou obec sokolskou o její převod na město. Vše se bohužel táhne už poměrně dlouho,“ řekl místostarosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Budovu sokolovny dnes využívají školy k hodinám tělocviku, v přízemí je kino. „Sokolovna je v dezolátním stavu a potřebuje opravit střechu, vodu i elektriku. Už letos jsme chtěli vypracovat projekt. Obec sokolská totiž nemůže dostat dotace, zatímco město ano,“ dodal Třetina.

S návrhem převést budovu na město přišla starostka moravskokrumlovského Sokola Jitka Břendová. „Budova je v katastrofálním stavu a Sokol není schopen získat peníze na opravu. Je to jediná šance jak ji zachránit,“ popsala Břendová.

Město plánuje i vybudování plaveckého bazénu. „Malá budova, ve které byla dříve kotelna na mazut, je u městské kotelny. V ní byly dvě nádrže, dlouhé asi osmnáct metrů. Nyní tu zůstaly dvě velké díry. Malou přístavbou bychom prostor prodloužili a mohli bychom mít bazén pětadvacet metrů dlouhý,“ řekl starosta Jaroslav Mokrý.