Krátce po druhé hodině se u vinic schází dav. Jdou se totiž šlapat hrozny, a to bosýma nohama “panenských” dívek. Tomu předchází příprava v podobě několika skleniček vína či burčáku. Nezapomenout řádně umýt nohy a zábava může začít. Dívky v práci doprovází Charlie Slavík Revue. Jejich pronikavý hlas přehlušuje moderátora. „Vy jste Výběr bobulí ze Znojma”, nazývá moderátor jeden z prvních týmů.

„Těším se na víno!” I tak zní pocity po úspěšném výkonu. Účastnice jsou následně uvedeny na etiketě vína, které bude možné zakoupit na dalším ročníku Burčákfestu.

Zatímco se z nádvoří line hudba skupiny Paroháči, ve štukovém sále hosty rozveseluje kromě burčáku cimbálová muzika A. Stehlíka. U stolu sedí rodina Hrbáčkova, která sem pozvala příbuzné z Brna i Prahy. „Byli jsme tu na jednom z prvních ročníků a letos jsme to museli zopakovat”, popisují.

U prodejny burčáku neustále stojí fronta. Lidé táhnou po sladších odrůdách, nejvíce se prodává sladké Chardonnay. „Burčák máme odkalený a podchlazený, jeho kvalita tak zůstane po celý den stejná”, říká jedna z prodávajících. Od burčáku si návštěvníci můžou na chvíli odpočinout u dobrého vína. Není nouze ani o chutné občerstvení.

Blíží se večer a na pódium jízdárny nastupují Gipsy.cz. V pátek jízdárnu rozhýbala skupina Wohnout. Výstupem těchto skupin však zábava nekončí, bavit se lidé můžou až do půlnoci a zažít tak rockový večer s DJ.

DOMINIK CHALUPNÍK