„O víkendu přišli rodiče zapsat do mateřských škol tři sta padesát dětí. Počet je podobný jako vloni,“ informoval místostarosta Znojma Marian Keremidský.

Přednost při zápisech mají děti s trvalým pobytem ve Znojmě, kterým do zahájení povinné školní docházky zbývá jeden rok. „V poslední době roste poptávka rodičů z jiných obcí. Chtěli bychom upřednostňovat hlavně znojemské děti,“ sdělil Keremidský.

Trendem je umístit do školky ty děti, které dosáhnou věku tří let až příští rok v lednu. „Hodně maminek chce jít od září do práce. Jenže my máme v zásadách, že do zařízení přijmeme jen takové dítě, které dovrší tří let v roce nástupu,“ uvedl místostarosta.

Podle něj mají školky omezené kapacity. „Bohužel nebudeme moci vyjít vstříc všem. Je možné, že se během roku některá místa ještě uvolní,“ řekl Keremidský.

Jak dodal, plánuje radnice do budoucna vytvořit deset až dvanáct míst pro děti ve školce na ulici Rudoleckého. „Bude sloužit dětem na čtyři hodiny denně,“ popsal Keremidský.

Vyhovět všem je těžké

Přesnější čísla bude radnice znát ve středu, po schůzce ředitelek mateřských škol. „Budeme se snažit vyhovět všem. Ale určitě všichni rodiče nebudou moci umístit své děti tam, kam si přáli,“ uvedl místostarosta.

Velký zájem je například o školku v centru města na náměstí Armády.
„Není bohužel nafukovací a nemá se kam rozvíjet. Ale proti tomu školka na ulici Rudoleckého ulici je velká. Do budoucna uvažujeme, že bychom zde vytvořili jednu třídu pro třicet dětí. Ale je to památkově chráněná budova. Proto potřebujeme souhlasné stanovisko památkové péče,“ popsal Keremidský.

Podle jeho slov město už předloni reagovalo na zvyšující se počet dětí. „Během letních měsíců vznikly tři nové třídy asi pro padesát dětí, přičemž jedna třída je logopedická,“ nastínil již dříve místostarosta.