„Blahopřeji nynějším koaličním stranám k jejich sedmi mandátům a úspěchu, který dosáhly. Život však jde dál a bude potřeba, aby se do vedení města zapojily i nové tváře. O všem ale rozhodnou další jednání. Nejprve zasednu s členy našeho sdružení, probereme varianty a dohodneme se na dalším postupu," řekl lídr vítězného sdružení Martin Plechatý a šéf městské správy majetku.

Dosavadní starosta Augustin Forman hodnotil výsledek stručně. „Lepší porazil slabšího. Asi Miroslav přesvědčil lépe. O dalším postupu se poradíme a rozhodneme co dál," řekl Forman.

Stručný byl i lídr sociálních demokratů a dosavadní místostarosta Roman Volf. „Obhájili jsme své výsledky, získali vysoký podíl individuálních hlasů. Za to voličům děkujeme," řekl Volf.

Další jednání nechtěl předjímat. „Zatím jsme nejednali, proto nebudu o ničem spekulovat," dodal Volf.

Spokojený s volebním výsledkem byl i lídr Sdružení nestraníků Drahoslav Mikulka. „Jsme nová kandidátka a získali jsme dva mandáty. To je myslím výborný výsledek," řekl stavební podnikatel a nový zastupitel.

Ani on nechtěl příliš předjímat povolební vyjednávání. „Očekávám, že budeme jednat se všemi. Chceme prosadit co nejvíce ze svého programu, proto se v jednáních budeme orientovat právě na to, abychom dosáhli co největší programové shody," naznačil Mikulka.

Volby ve městě vyhrálo Sdružení pro rozvoj Miroslavi a Kašence s šestadvaceti procenty hlasů a čtyřmi mandáty. Stávající koalice obsadila dvě další místa. Sdružení Pro přítomnost a budoucnost Miroslavi nynějšího starosty Formana bralo s třiadvaceti procenty rovněž čtyři mandáty a třetí sociální demokracie místostarosty Volfa má jednadvacet procent a tři mandáty. Sdružení nestraníků a Pro Miroslav získala po dvou mandátech.