Koupaliště mělo stát více než třicet milionů korun. Nyní dojde s největší pravděpodobností ke snížení ceny o jednu třetinu. Dvanáct milionů korun pokryjí dotace, zbytek poputuje z městské pokladny.

„O umístění koupaliště rozhodlo zastupitelstvo po dlouhé debatě. Jako nejvhodnější se ukázala lokalita v místě bývalé olejářské firmy na Sídlišti, kde je největší koncentrace obyvatel města. Dají se zde využít velké jámy na topný olej stejně jako zbytkové teplo z blízké kotelny na ohřev vody v bazénech," vysvětlil starosta.

Dlouhodobě opuštěný objekt tak získá nové uplatnění. „Bazén bude oddělen od Sídliště stávající budovou kotelny stejně jako novou provozní budovou od bytových domů. Neměl by mít tedy žádný rušivý vliv na obyvatele Sídliště. V projektu je pamatováno také na vybudování parkoviště. V první etapě necháme zbudovat padesát parkovacích míst," poznamenal Třetina.

Místní se již na nový bazén těší. „ Celé roky se jezdíme koupat se synem do Trstěnic vzdálených asi patnáct kilometrů. Trošku mě mrzí, že bazén nebude zastřešený a nebude tak možné užívat si koupání celoročně," nechala se slyšet Petra Coufalová.

O zbudování koupaliště se v Krumlově mluví více než třicet let. Současně vedení radnice dalo myšlence konkrétní podobu, kterou by mělo dotáhnout již brzy do konce.