Valtrovičtí hasiči jsou na svou mládež náležitě hrdí. „Starší dorostenci v pohárových soutěžích pravidelně dosahují na nejvyšší příčky,“ řekl starosta

Téměř všichni aktivní členové valtrovického sboru jsou také v jeho zásahové jednotce. Z nově opravené zbrojnice vyjíždí i k ostrým výjezdům.

Zrovna v poslední době měli docela napilno. „Loni jsme vyjížděli desetkrát, letos už máme tři výjezdy. Když bylo v poslední době hodně větrno, jezdili jsme k padajícím stromům,“ vysvětlil starosta sboru Krause. Zbrojnici si hasiči opravili v posledních letech zvenku i zevnitř. Parkují v ní cisternu Škoda 706 a přepravní auto Opel Transit.

V kondici udržuje valtrovické hasiče i požární sport. „Máme družstva mládežnických kategorií i mužské. Musím říct, že dětem se v pohárových soutěžích s ostatními sbory v okolí daří dosahovat lepších výsledků než nám dospělým,“ usmíval se Krause.

Požární sport bude ve Valtrovicích brzy skutečně rodinná záležitost. „Maminky našich mladých hasičů tak dlouho doprovázely své děti na závody, až jsme se domluvili, že se přidají také. Delší dobu jsme se o tom s nimi bavili, až se nechaly přesvědčit. Zakládáme proto i družstvo žen,“ informoval starosta sboru. Družstvo se podle něj pustí do tréninku, jen co to jarní počasí umožní.

Jako v řadě jiných obcí, i ve Valtrovicích stojí na hasičích část kulturního života ve vsi. „Na kulturních akcích se podílíme s místním spolkem žen. My hasiči se staráme o masopust, pálení čarodějnic nebo stavění máje,“ dodal starosta.