Na zámku zjistí, jak lidé slavili svátky na přelom devatenáctého a dvacátého století. „Příchozím připomeneme nejen podzimní kratochvíle, ale i vánoční tradice dodržované služebnictvem a obyčejným lidem. Než po Vánocích odjede panstvo do Vídně, čeká je poklidné strávení společného času s rodinou a přáteli a oslavení nového roku,“ lákala k prohlídce kastelánka Kateřina Doležalová.

Návštěvníci v Sále předků poznají, jak šel na přelomu devatenáctého a dvacátého století život od podzimu až do Nového roku. Uvidí také slavnostně prostřenou jídelnu a symbol Vánoc – ozdobený strom s dárky.

„Za příznivého počasí bude otevřená jižní terasa s pohledem do okolní krajiny. Během vánočního období bude k vidění rovněž mobiliář a předměty vytažené speciálně pro tuto příležitost ze zámeckých depozitářů,“ pozval za vranovský zámek David Kvapil, který má na starosti propagaci.

Zdroj: Youtube

Vstupné: dvě stě korun, snížené sto šedesát korun a děti od šesti let šedesát korun.

Vánoční prohlídky se budou konat od 27. do 31. prosince od deseti dopoledne do dvou hodin odpoledne. Lidé dostanou jedinečnou možnost si projít vánoční výzdobu samostatně nebo se připojit k prohlídce, která bude vycházet v pravidelných hodinových intervalech.

Průvodce nejen připomene loveckou sezónu, vánoční tradice a jejich historii, ale i freskovou výzdobu Sálu předků.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vánoční dárek pro Znojmo. Radniční věž míří mezi národní památky

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová