Nejvíce žáků prvních tříd bude na Základní škole JUDr. J. Mareše, celkem sto tři. „Do přípravných tříd, které jsou ve Znojmě ve školách na Václavském náměstí a Jubilejní park, pak nastoupilo celkem šestačtyřicet dětí. Třídu s prvky Montessori na základní škole Prokopa Diviše v Příměticích bude navštěvovat třináct prvňáčků,“ sdělil mluvčí Znojma Pavel Kovařík.

Ve znojemských základních školách se učí dohromady více než čtyři tisíce žáků. Jedenáct přechodů pro chodce u nich přitom obsadilo v pondělí jedenáct penzistů. Každé ráno znovu dohlédnou na bezpečnou cestu dětí do školy.

Díky projektu Senioři u přechodů se vrátili na ulice Pražská, Legionářská, Přímětická, Loucká, Smetanova, Palackého, Rudoleckého, 17. listopadu, Křížové náměstí a Jubilejní park. „Důchodci jsou oprávněni zastavovat vozidla. Na sobě mají reflexní vesty a jsou vybaveni zastavovacími terči. Strážníci, jako už tradičně, jsou přítomni na přechodu pro chodce na náměstí Republiky,“ doplnil Kovařík.

Zapojení penzisté absolvovali o prázdninách školením z první pomoci, z dopravních předpisů i zastavování aut. Lidé se s nimi setkají až do konce školního roku. Lidé se s nimi setkají až do konce školního roku. Projekt ve Znojmě začal už před čtyřmi lety.